Zánět dutin

U mladé ženy, trpící na opakované záněty dutin, se rozvinula jedna z těchto akutních epizod. Měla  rýmu a silné ostré bolesti na levé straně čela i ve tváři pod levým okem, které se výrazně zhoršovaly předklonem. Také měla bolesti v krku, které byly horší na levé straně, večer a v noci. Všimla si, že má snížené vnímání chutí. Měla potřebu pít výrazně teplé nápoje. Byla schvácená a unavená. Předchozí noc měla zvýšenou teplotu a zimnici.

Kombinace výše uvedených příznaků je velmi specifická pro jeden homeopatický lék. Lék začala užívat večer, a po počátečním zhoršení bolestí v čele a ve tváři se začal její stav celkově zlepšovat. Ráno se již cítila výrazně lépe na všech rovinách. Bolesti v hlavě a ve tváři byly téměř pryč a cítila se celkově výrazně vitálněji. Během dne bolesti odezněly úplně a přetrvávala pouze mírnější bolest v krku, která odezněla během dalších dvou dnů.

 

Tento případ je příkladem toho, jak rychle může odeznít akutní stav po správně zvoleném homeopatickém léku. V praxi běžně pozorujeme, že běžné akutní stavy jako jsou nachlazení, chřipky, nebo kašle odeznívají po homeopatickém léku nesrovnatelně rychleji, než při podávání "běžných" léků. Někdy dokážeme situaci zvládnout dokonce v řádu hodin.