Ing. Petr Hoffmann, Dip. IACH

Homeopat

S homeopatií jsem se setkal již v dětském věku, kdy mě rodiče vzali k homeopatovi kvůli častým akutním onemocněním, kvůli nimž jsem tenkrát často chyběl ve škole. Dodnes si velmi živě pamatuji, jak tento zážitek na mě jako na dítě působil.

1.) Návštěvy u homeopata se nepodobaly ničemu, co jsem předtím zažil u lékařů, pan homeopat se mi zdál velmi podivínský, a ptal se mě na zvláštní věci.

2.) Frekvence akutních nemocí se po léčbě vrátila do normálu, což z pohledu dítěte samozřejmě nebyla taková výhra, protože jsem musel chodit více do školy, ale na to, že homeopatie účinkuje, jsem nikdy nezapomněl.

O několik let později (již v dospělém věku) jsem začal trpět jinými chronickými potížemi, s nimiž si konvenční medicína nevěděla rady, a proto jsem začal hledat pomoc u alternativních disciplín. Vyzkoušel jsem mnoho různých metod léčby, ale úspěchy byly pouze dílčí nebo dočasné. Až později jsem si nakonec vzpomněl na pana homeopata z dětství, a navštívil ho. Efekt léčby byl nesrovnatelně hlubší a dlouhodobější, než u všech předchozích metod a homeopatie opět ukázala, jak dokáže být účinná a zároveň šetrná.

Protože jsem se v té době již aktivně zajímal o alternativní metody léčby a zjistil jsem, že mnohé z nich mohou pomoci v situacích, jež konveční medicína nedokáže vyřešit, brzy mi bylo jasné, že bych se rád věnoval některému z těchto oborů. Po mých vlastních zkušenostech s homeopatií nebylo rozhodování nijak složité.Jsem absolventem mezinárodní homeopatické akademie International Academy of Classical Homeopathy (IACH), kde jsem studoval pod vedením pravděpodobně nejvýznamnějšího homeopata současnosti Prof. George Vithoulkase. Na této škole nadále navštěvuji postgraduální semináře, a neustále se snažím zdokonalovat, což je v mém oboru zcela nezbytné.

Základní znalosti anatomie, fyziologie, patologie a první pomoci jsem získal na akreditovaném kurzu medicínského minima.

Kromě vedení vlastní praxe také homeopatii vyučuji. Pořádám kurzy homeopatie ve Zlíně. Několik let jsem působil jako lektor na Prague College of Classical Homeopathy v Praze. Příležitostně překládám homeopatickou literaturu, a posyktuji přednášky pro veřejnost.

Věnuji se homeopatii klasické, jejíž zákonitosti definoval sám Samuel Hahnemann a kterou dále rozvinuli jeho přímí následovníci. Věřím totiž, že nejlepší způsob, jak můžeme homeopatii dále zdokonalovat, je vycházet z již definovaných základů a k nim přidávat nové poznatky. Mnoho zkušených homeopatů, kteří ctí „klasickou‟ metodu, potvrzuje vynikající výsledky ze své praxe.

Věřím, že pokud nasloucháme našemu tělu, respektujeme jeho potřeby a rozumně se stravujeme, můžeme tak předejít mnoha zdravotním potížím. Často však tyto věci k udržení dobrého zdraví nestačí. Dnešní doba na nás klade vysoké požadavky a býváme vystaveni faktorům, které náš organismus oslabují. Naše tělo obvykle nedokáže především při chronických nemocech samo nastolit ztracenou rovnováhu a potíže buďto zůstávají stejné, nebo se postupně zhoršují. Proto je třeba organismu pomoci k obnovení rovnováhy zásahem zvenčí.

Pokud nevíte, zda může právě při Vašich potížích homeopatie pomoci nebo máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na mě obrátit. Můžete mě také kontaktovat v případě zájmu o homeopatickou přednášku. Kontakty najdete zde.