Lupénka

Ženě důchodového věku byla diagnostikována lupénka 3 měsíce před tím, než mě vyhledala s prosbou o pomoc. Vyrážka se začala objevovat uprostřed břicha, na jedné noze a také v oblasti obočí. Také začala mít problémy s jedním nehtem na ruce, který se začal deformovat. Tři měsíce před propuknutím lupénky byla očkována proti klíšťové encefalitidě a v období přibližně 1-2 měsíců před prvními příznaky lupénky prodělala sérii rozsáhlejších dentálních ošetření s použitím mnoha dávek lokální anestezie. V její rodině nikdo lupénku nikdy neměl, což zlepšovalo prognózu, stejně jako fakt, že mě vyhledala brzy po propuknutí nemoci.

 
 
 

Ve stejné době, kdy se objevila lupénka, začala mít tato žena také bolesti zad v bederní páteři a sakroiliakálního skloubení (SI). Bolesti byly horší vlevo, vystřelovaly do levé kyčle, zhoršovaly se sezením a zlepšovaly pohybem, chůzí a ležením na zádech na tvrdé podložce.

Žena byla velmi zimomřivá, a preferovala teplo v jakékoliv podobě (teplé prostředí, koupel, teplé nápoje, atd.). Také se jí udělal opar na rtu, což nikdy v životě před tím neměla.

Po homeopatickém léku se nejprve zhoršily bolesti v bedrech, které však za několik dnů zmizely zcela a už nikdy se nevrátily. Lupénka se začala pozvolna zlepšovat přibližně za 3 týdny po podání léku a za 2 měsíce již byla většina ložisek zcela zahojených. Zbyly pouze 3 malé pupínky, které se zahojily během dalších týdnů. Od té doby se lupénka nevrátila a žena se začala cítit lépe také celkově, začala mít více  energie a těší dobrému zdraví.

Lupénka není pouze onemocněním kůže. Jedná se o nemoc, postihující celý organismus a podle  zatím dostupných informací se zřejmě jedná o autoimunitní chorobu nebo metabolickou poruchu. U některých lidí bývají postiženy také klouby. Z hlediska konvenční medicíny je toto onemocnění nevyléčitelné. Homeopatie dokáže ve většině případů výrazně zkvalitnit život člověka, trpícího lupenkou, protože dokáže její projevy efektivně zmírňovat a udržovat jak kožní, tak kloubní potíže v mírnější podobě bez vedlejších účinků, avšak u některých lidí, jako právě u této paní, se ji homeopaticky daří zcela vyléčit. U tohoto případu bylo z hlediska prognózy pozitivní především to, že se nemoc nevyskytovala nikde v rodině této paní, a že s homeopatickou terapií začala krátce po propuknutí nemoci.