Hypofunkce štítné žlázy, nespavost

Žena středního věku trpěla nespavostí, únavou, občasnými bolestmi svalů a kloubů, a také neuralgickou bolestí ruky se slabostí v ruce. Celý tento syndrom začal přibližně před 3 lety. V době zahájení homeopatické léčby měla ještě navíc ústřel zad. Měla bolesti v křížové oblasti, horší na pravé straně, které vystřelovaly do nohou, a byly zhoršené průvanem.  Musela brát léky proti bolesti, aby se mohla alespoň trochu pohybovat. Průvan jí neprospíval celkově. Vždy, když byla dlouho vystavena studenému průvanu, onemocněla. V poslední době byla také více zimomřivá. Bolest v ruce začala nejprve zánětem nervu, který byl léčen standardními alopatickými postupy. Od té doby to však ruka nikdy nebyla naprosto v pořádku a bolesti se občas v mírnější formě vracely. 

Před 4 lety byla této ženě diagnostikována snížená funkce štítné žlázy a nasazena hormonální substituce.

Největší dyskomfort ale cítila v únavě a nespavosti. Budila se 5-6x každou noc a po každém probuzení jí trvalo dlouho, než zase usnula. Pokaždé to začalo kolem 2-2:30 ráno a pak s různými přestávkami až do rána. Přes den se cítila velmi unavená. Každý den po práci si musela lehnout, což nikdy v minulosti nebývalo.

Měla také výrazné váčky pod očima a trpěla na návaly horka, které začaly nedávno. Na mentální a emocionální rovině nebyly závažnější potíže. Pouze měla velký smysl pro povinnost a své úkoly (především pracovní) si velmi úzkostlivě plnila.

Bezprostředně po homeopatickém léku se ženě velmi zhoršily bolesti v zádech a nohou, které během 3 dnů úplně zmizely. Měla také několik dnů bolesti hlavy a cítila se unavená. Přibližně za týden po podání léku se začala cítit celkově výrazně lépe. Měla mnohem více energie a necítila se vůbec unavená. Nespavost zmizela a žena se ráno začala probouzet velmi osvěžená. Bolesti svalů a kloubů také zmizely, stejně tak návaly horka. Přibližně za měsíc se také výrazně zlepšila neuralgická bolest ruky. Za 5 měsíců od zahájení léčby byl stanoven fyziologický (normální) nález na její štítné žláze a vysazena hormonální substituce. U té ženy se po léčbě také výrazně snížila frekvence a závažnost akutních nemocí a zlepšil se celkový emocionální stav, odolnost vůči stresu a celková psychická vyrovnanost.