Migrény

30letá žena trpěla 10 let migrénami, jejichž intenzita a četnost měly vzrůstající charakter. V době zahájení léčby mívala přibližně jednou za 3 týdny 2-3 dny trvající migrénu se zvracením, závratěmi a dezorientací. Bolest obvykle začínala v čele nad očima a šířila se do zátylku. Častěji bývala na pravé straně. Bolest byla velmi intenzivní, pulzující a svíravá. Záchvaty ženu zcela vyřazovaly z činnosti. Jediné, čeho byla schopna, bylo ležet v klidu a tichu. Bolest se zlepšovala studenými obklady a velmi se zhoršovala předklonem.

 

Během migrény měla často hnědé fleky před očima. Migréna často začala po vystavení se slunci nebo po nedostatečném přísunu tekutin. Tato žena byla celkově přecitlivělá na sluneční světlo a horko. Někdy se záchvat spustil po konzumaci alkoholu (konkrétně piva). Konvenční léky proti bolestem hlavy přinášely pouze malou nebo žádnou úlevu a navíc ženě způsobovaly nepříjemné vedlejší účinky.

Před tím, než začala mít migrény, mívala časté angíny (4x do roka), které byly vždy léčeny antibiotiky. Poslední angínu, a také vysokou horečku, měla před 7 lety. V době zahájení léčby mívala pouze mírnější akutní onemocnění s mírně zvýšenou teplotou. Měla malý pocit žízně, a pokud se nehlídala,, vypila za den velmi málo tekutin. Trpěla také na bolesti v čelních dutinách, které se ozvaly vždy po vystavení se studenému větru.

Po jedné dávce homeopatického léku se objevila migréna během prvních dvou měsíců celkem pouze 3x, ale tyto záchvaty byly podstatně mírnější a kratší, než ty, které mívala před zahájením terapie. Během dalšího roku se již žádná migréna nedostavila (kromě několika mírných spíše náznakových epizod bolestí hlavy). Mimo to, se žena začala cítit celkově lépe. Má více energie, vše zvládá s větším nadhledem, a je psychicky vyrovnanější. Během dalších měsíců léčby se začaly opět objevovat akutní stavy s vysokými horečkami, což z homeopatického hlediska znamená, že celková kondice organismu se zlepšila na úroveň, v jaké byla tato žena před 10 lety, kdy ještě neměla migrény.