Hemangiom a oslabená imunita

9měsíční dívka trpěla od narození na časté onemocnění dýchacích cest, což je problém, se kterým se v praxi setkávám zřejmě nejčastěji, a je to běžným jev u dětské populace. Každé dva měsíce měla bronchitidu a jednou dokonce zápal plic. Již třikrát musela užívat antibiotika. Akutní stav jí vždy začínal vodnatou rýmou, poté nemoc rychle sestoupila na průdušky, a dostavil se výrazný kašel, který byl obvykle doprovázen chrapotem.

Dalším problémem byl podkožní hemangiom*, který měla od narození pod nosem. Dítě mělo neobvykle velkou žízeň a mělo výrazně červené žilky na nosní přepážce. Další zvláštností bylo, že dívka se vůbec nebála cizích lidí a naopak velmi snadno navazovala kontakt s kýmkoliv (včetně cizích lidí) a byla na svůj věk neobvykle společenská.

 

hemangiom, imunita

Rodiče dívce podali jednu dávku homeopatického léku, a od té doby se již žádná další bronchitida ani zápal plic neobjevily. Osm měsíců nebyla dívka vůbec akutně nemocná, a další akutní nemoci se objevovaly velmi zřídka a v mírnější formě, která nevyžadovala léčbu. Hemangiom se zcela vstřebal během několika týdnů.

*Hemangiom - benigní (nezhoubný) nádor vycházející z krevních cév