Epilepsie

Rodiče přivedli na konzultaci 5letou dívku, která trpěla na epileptické záchvaty. Potíže začaly přibližně rok před tím. Záchvaty měla dívka pouze v noci. Jednalo se o typické grand mal záchvaty, tedy generalizované křeče s bezvědomím, slintáním, pěnou v ústech, a poruchami dýchání. Obvykle se u záchvatu také pomočila. Rodiče bohužel nedokázali vypozorovat žádný spouštěč záchvatů. Kromě epileptických záchvatů mívala dívka také záškuby svalů v druhé polovině noci, a přes den si občas stěžovala na mravenčení v nohou. Rodiče také uváděli, že dívka je v poslední době více neklidná a neposedná než dříve.

 
 

epilepsie

Kromě výše uvedeného neměla další výrazné příznaky, které by pomohly ve výběru homeopatického léku. Snad pouze to, že měla averzi k teplým nápojům, a vždy, když měla kašel, výrazně jí při něm pomáhaly studené nápoje.

Po zahájení homeopatické léčby měla dívka ještě 3 epileptické záchvaty, jejich intenzita však byla postupně čím dál nižší. Záchvaty byly výrazně kratší, neměla u nich pěnu v ústech, a ani jednou se nepomočila. Poté záchvaty úplně zmizely na rok. Následně dívka dostala zánět středního ucha, o kterém jsem se nedozvděl, a na který užívala antibioitka. Po dobrání antibiotik se epileptické záchvaty vrátily. Následně jsme pokračovali v homeopatické léčbě, a záchvaty opět zcela vymizely.