Závislost na alkoholu a panické úzkosti

44letý muž vyhledal pomoc kvůli tendenci k alkoholismu. Více pít začal poté, co se z důvodu změny zaměstnání přestěhoval před třemi lety do nového města, kde nikoho neznal. Potíže začaly nenápadně, kdy nejprve příležitostně trávil večery v restauračních zařízeních, aby poznal nové přátele. Někdy chodil na pivo s kolegy z práce. Postupně to ale přerostlo do podoby, kdy už to neovládal a uvědomil si, že něco není v pořádku.

Při konzultaci dále uvedl, že trpí panickými atakami, které se projevovaly pocitem silné úzkosti, zrychleným dýcháním, pocitem dušnosti, bušením srdce, pocením, strachem z lidí. Tyto ataky ho nejčastěji budily v noci kolem 3. hodiny ráno, kdy už pak nebyl schopen do rána usnout. Během těchto úzkostných stavů měl strach být sám, a potřeboval někoho u sebe.

 

alokoholismus, panické ataky

Muž se někdy se při stavech paniky nepoznával v zrcadle, jindy míval například strach, že bodne svou dceru, když uviděl nůž. Byl také velký puntičkář na práci a vizuální detaily. Vše muselo být na svém místě, úhledně srovnáno a symetrické (například knihy v knihovně, obraz na zdi, atd.). Měl velký strach o své zdraví a bál se, že dostane rakovinu. 

Po po užití homeopatického léku se muž cítil nejprve několik dnů fyzicky hůře. Především první den byl velmi unavený, měl pocit, jako by měl teplotu, bolesti kloubů, a nadýmání. (počáteční zhoršení, které je běžnou součástí většiny správných homeopatických předepsání). Po dvou měsících od začátku terapie však uvedl, že prakticky přestal pít. Pouze občas si příležitostně dá jedno pivo, ale není to často, a nepotřebuje pít víc. Má nad tím kontrolu. Zmizely také panické úzkosti, které měl přes 20 let. Cítí se celkově lépe, a má o padesát procent více energie. Přestal se bát o své zdraví.

Poznámka: Homeopatie neléčí závislosti jako takové, ale tím, že působí na organismus komplexně a zlepšuje jeho celkovou kondici (psychickou i fyzickou), napomáhá k tomu, že mají pak lidé silnější vůli se závislosti zbavit, protože jsou psychicky vyrovnanější a spokojenější. Homeopatie Vás neodnaučí kouřit, pít, nebo užívat opiáty. Rozhodnutí to udělat musíte učinit Vy sami, a Vy sami musíte vynaložit potřebné úsilí, ale s pomocí homeopatie k tomu můžete mít mnohem silnější vůli a lepší výchozí pozici.